Cilt Bakım Rutinim

Merhabaaaaa

Dükkanıma hoş geldiniz. 🙂 Bugün cilt bakımımı anlatmak istedim. Cilt bakımı ürünlerinde genelde yıllardır kullandığım ürünler de oluyor; ama bazen de yeni katılanlar oluyor takıma. Mesela bunların arasında 1 senedir kullandığım da var, 2-3 aydır kullandığım da var.

DSCN2284            DSCN2295-1

Günlük hayatta fondöten kullanmıyorum. Bazen BB krem kullanıyorum. Eğer suratımda makyaj var ise ilk olarak gözümdeki makyajı çıkarmak ile başlıyorum. Göz için kullandığım 2 ürün var. O gün elime hangisi gelirse onu kullanıyorum. İkisinden de oldukça memnunum. Suya dayanıklı (waterproof) maskara, kalem gibi makyaj ürünleri kullanıyorsanız, bu 2 ürün çıkarma konusunda başarılı. (Neutrogena, Garnier)

DSCN2297Tenimi temizlerken de 2 ürün kullanıyorum. Herkesin bildiği ve hatta belki kullandığı Bioderma ile La Roche-Posay ürünlerinden yardım alıyorum. Cildim karma-yağlı olduğu için kullandığım ürünleri de buna göre seçiyorum. Yüzümü pamuk yardımıyla tonik ile iyice sildikten sonra temizleme jeline geçiyorum.

DSCN2296

İyice köpürterek dairesel hareketlerle masaj yaparak cildime yayıyorum. Gün içinde makyaj yapmasanız bile şehrin, arabaların arasında cildimiz kirleniyor ister istemez. Bu yüzden mutlaka cildinizi temizlemeniz gerekiyor. İyice duruladıktan sonra eğer o gün peeling veya maske yapmayacaksam toniğe geçiyorum. Maskeyi haftada bir yapıyorum. Hatta Cuma akşamları yapıyorum. Gece geç gelsem bile muhakkak onu yapmadan uyumam. Peelingi de açıkcası suratım istediği zaman uyguluyorum. Mesela ağır makyaj veya fazla sigara içilen bir ortamda olduğum zaman cildim “Bana peeling yappppp!!!” diye bağırıyor. Peeling olarak Babe markasının Stop AKN Exfoliating Cream ürününü, maske olarak da Atelier Rebul markasının Arındırıcı Yüz Maskesini uyguluyorum. Yukarıda da bahsettiğim gibi cildime uygun olan ürünleri seçiyorum. Bu işlemi de bitirdikten sonra toniğe geçiyorum. Gene pamuk yardımıyla iyice temizliyorum. Suratımın iyice nefes aldığını hissediyorum ve hemen nemlendirme ihtiyacı duyuyorum. Vichy markasının Aqualia Thermal gözaltı nemlediricisini kullanıyorum. Yaymadan yüzük parmaklarımla tampon hareketlerle yediriyorum. Yüzük parmaklarımı kullanıyorum çünkü; en az baskı yapan parmaklarımız onlardır. Son olarak da gene Babe markasının Stop AKN Skin Balance nemlendiricisini kullanıyorum.

DSCN2299   DSCN2300   DSCN2298

Benim cilt bakım rutinim bu kadar. 🙂 Kullandığım ürünlerin çoğu doktorumun bana önermiş olduğu dermokozmetik ürünlerdir. Her cilt farklıdır ve ben bir doktor değilim sadece tavsiye edebilirim size. Bu yüzden lütfen siz de bir doktora danışın. Ama önce cildinizin neye ihtiyacı var ona bu soruyu sorun 😉

Keyifli okumalar…

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer