7.Alaçatı Ot Festivali’ne Sayılı Günler!

alacati_5

Merhabaaaaa 🙂

İçim kıpır kıpır..Bahar yüzünü gösterdi sonunda. Her sabaha gözümü güneşle açmak nasıl bir duygu anlatamam. Güneş aşığı bir insanım evet kabul ediyorum. Madem artık havalar da güzel o zaman başlasın keyifli dakikalar. Baharın hakkını vermek lazım. Yenilenmeye, keşfetmeye Alaçatı Ot Festivaline gidiyorum.

alacati       alacati_6

07-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festival için geri sayım başladı. Ben de programa ikinci gününde katılacağım. Festival tarihleri açıklanır açıklanmaz bilet ve otel rezervasyonumu yaptım. Son dakika bilet fiyatlarının artması, yer bulunmaması gibi olaylarla karşılaşmamak için önceden işimi halledip, kafam rahat gitmek istedim 😀 Gelmek isteyenler için geçenlerde bakmıştım bilet var. Kaçırmayın bence festivali 😉

Alaçatıda yetişen 1001 çeşit ot efsanesinden esinlenerek gerçekleşen festival, geleneksel olma yolunda da ilerliyor. Alaçatı’ya özgü otların toplandığı ve toplanan bu otlarla leziz yemeklerin yapıldığı, yarışmaların düzenlendiği, eğlencenin gırla olduğu bir festival.

alacati_1

Program 07-08 Nisan’da 10:00’da başlayıp 17:00’da bitiyor. 09 Nisan Cumartesi günü 10:30’da başlayıp akşam da Grup 27’nin performansı ile son buluyor. Grup 27’de bu aralar hangi radyoyu açsam “Muhtemel Aşk” diye bir şarkı çalıyor. Hah işte Gripin ile birlikte düet yapan grup. Şarkı dilime dolandı. Mart ayının favori şarkısı oldu.

alacati_2 alacati_4Aşçıların, akademisyenlerin, blogger ve vloggerların söyleşileriyle geçecek festivalin bu sene de çok renkli olacağına eminim. Stresli, koşuşturmalı yaşantınıza biraz es vermek adına diyorum ki sizlere atın ceketi, atın evrakları, erteleyin toplantıları, atlayın İzmir uçağına festivale gelip kendinizi ödüllendirin. Festivalde olacaklarla görüşmeyi çok isterim. Ben gelene kadar kendinize iyi bakın!

Güneşli günler….

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer