Bavulumda Ne Var?

Günaydın herkese :))

Sizler bu yazımı okurken ben başka bir şehrin sabahında olacağım. Pegasus’un PC4112 uçuşu ile saat 06:00’da İzmir’e uçuyorum. Yazıya başlamadan bir uyarıda bulunmak istiyorum. Bu paylaşımım biraz uzun olacak. O yüzden ben okuyamam derseniz direk çıkın siteden, yok okurum derseniz bir sabah kahvesi alıp öyle okuyun derim. 😉

bavulum_6

Bu yazımda sizlere seyahatlerde genel olarak, en pratik şekilde bavulumu toplamamı sağlayan ürünlerden bahsedeceğim.  Kıyafetlerden bahsetmeyeceğim; çünkü 3 günlük kısa bir tatil yapacağımdan birkaç rahat kıyafet, gece çıkmalık bir şeyler alacağım o kadar. Bu yüzden bakım ürünleri ve makyaj çantamdan bahsedeceğim. Bir yolculukta size neler gerekiyor, demirbaşlarım neler onları okuyacaksınız.

bavulum_1Öncelikle ağırlık yapmasın diye, özellikle kısa tatillerde kullandığım ürünlerin seyahat boylarını veya kozmetik marketlerde satılan ufak seyahat seti kutularını kullanıyorum. Bütün kullandığım ürünlerin sığabileceği bir çanta hazırlıyorum. Fotoğrafta da mor renkte olan çantayı kullanıyorum. Ben Gratisten 14.90 TL’ye almıştım. Palmolive markasının çantasıydı. Hatta içinden 2 duş jeli ve 2 el sabunu çıktı. Tabi beni her zamanki gibi mor cezbetti. 🙂 Pantene’in ufak şampuanı ve saç kremini aldım. Makyaj temizleme rutinlerimi kısa tatillerde çok yapamadığımdan temizleme mendilleri ile işimi görüyorum. Sephora’nın ufak makyaj temizleme mendilini aldım. Biz kızların olmazsa olmazı günlük ped. Diş fırçası ve yanında White Glo ufak diş macunu. Onlarda kendi içinde ayrı bir çantada. Çoğumuzun kullandığı ağız bakım ürünü olan Listerine. Ufak boy makyaj temizleme pamuklarım, yanımdan hiç eksik etmediğim ıslak mendilim. Ben yeşil çaylı olanı kullanıyorum çok güzel kokusu var. Watsons’ın kendi ürettiği bir ürün. Cildimi temizlemek için Bioderma’nın karma ve yağlı ciltler için olan temizleme suyunu aldım. Şu şekerliğe bakar mısınız? :)) Vichy’nin gözaltı kremi ve nemlendiricisi, Burt’s Bees’in dudak nemlendiricisi. Bittikçe sürekli aldığım el kremim Dalan d’Olive. Ben biraz cilt ve vücut bakımlarında dermatolojik ürünler kullanmaya takığım. Dalan’ın da ürünlerini bu yüzden seviyorum. Paraben içermiyor. Dermatolojik testlerden geçmiş, zeytinyağından yapılan ürünler. Son olarak gündüz ve gece için iki parfüm aldım. Gündüz için daha çiçeksi kokuları sevdiğimden Estee Lauder Pleasures, gece ise biraz daha yoğun kullandığımdan Cartier Basier Vole’yi aldım.

Sıra makyaj çantamda…. 

bavulum_2

Ben böyle kısa tatillerde en önemli şeyleri yanımda götürmeye çalışıyorum ve küçük paletleri yanımda taşımaya çalışıyorum. Çok severek kullandığım, yanımdan hiç ayırmadığım Michael Kors makyaj çantam eşlik edecek gene bana. Bu çantayı indirimden oldukça uygun bir fiyata almıştım. Michael Kors’ta indirimleri mutlaka takip edin. Çok düşüyor fiyatlar. İçindekilere geçersek; Vichy BB kremimi aldım. Büyük kurtarıcım Make Up Forever Primer’ı aldım. Bu muhteşem bir ürün. Başka bir yazımı favori makyaj ürünlerim yaparım, orada anlatırım sizlere muhteşemliğini. Gözaltı kapatıcım Yves Saint Laurent Touche Eclat’ı aldım. H&M Bronzer ve transparan pudrasını aldım. Bobbi Brown kaş kalemim ve göz kalemim, Mac Boldly Bare dudak kalemim, Sephora 07 ve 31 numaralı göz kalemlerimi aldım. Far olarak Flormar’ın 16 numaralı ten rengi tekli farı ve Maybelline Color Tattoolarından On and on Bronze olanını aldım. Yine Maybelline’in The Falsies serisinden iki maskara aldım. Bir olmazsa olmazlarımdan Mary-Lou Manizer aydınlatıcısını aldım. Far sürersem diye Urban Decay’in göz bazını aldım.

bavulum_3     bavulum_4

Ruj olarak; Essence’nin 02 ve 06 numaralı mat rujlarını, H&M’in 214 numaralı mat ruju ve 404 numaralı parlatıcı-mat karışımı olan bir rujunu (nasıl bir rujsa artık:p) veeeeeee assolistimi en sona bıraktım. Mac Kinda Sexy!

Fırçalara gelecek olursak; her kullandığım ürün için ayrı almak böyle zamanlarda çok zor. Onun yerine birkaç işlevi yapabilecek ana fırçaları tercih ediyorum. Kontür ve allık için Bobbi Brown’un Blush isimli fırçası ile far karıştırıcı, transparan pudra ve aydınlatıcı için de yine Bobbi Brown’un Eye Blender isimli fırçasını aldım. Bu arada allık almayı unutmuşum sonradan ekledim. 🙂 Allık olarak da Bobbi Brown’un Illuminating serisinden Santa Barbara isimli allığını attım çantaya. Son olarak da BB krem ve gözaltı kapatıcımı daha rahat dağıtmak için sünger aldım.

Bütün bavulumun içinde benimle beraber olan ve senelerdir bana eşlik eden o küçük ürünlerin hepsini görmüş, okumuş oldunuz. Umarım sizin için de değişik fikirler olmuştur, değişik renkler bulursunuz. Festival dönüşü neler yaşadım, nasıl geçti yazacağım. Ben gelinceye dek kendinize iyi bakın!

Mutlu hafta sonları…

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer