Bodrum Tatilim 2. Bölüm – Nerelere Gittim?

Bodrum tatilimin 2. ve son bölümünde nerelere gittim, ne yedim, içtim onlardan bahsedeceğim. Belki sizler de Bodrum’a gittiğinizde rehber olur söyleyeceklerim. Gümüşlük ve Yalıkavak Palmarina’dan başka yere gitmedim. 😀 Bodrumda Akturdan sonra sevdiğim 2 yerdir. Yalıkavak Palmarina’da bu sene Zuma ve Anjelique açılmış. Anjelique’ye gidemedim ama Zuma’ya yemeğe gittim bir akşam. Çok şık, çok güzeldi. Tabii fiyatlar tuzlu. 🙂 Aktur’un plajı çok iyi olduğu için başka beachlere gitmeye gerek duymuyorum. Bu yüzden beach’ini bilmiyorum. Karanlıkta gördüğüm kadarıyla güzel gözüküyordu. 🙂 Giriş 70 TL’ydi. Giden olursa deneyimlerinizi beklerim. Palmarina’nın en sevdiğim şeylerinden biri de mağazaların gece 12,1’e kadar açık olması. A46, Cadı, Brandroom, Beymen, Vakko, Yargıcı gibi mağazalar bulunuyor. Gümüşlük ise lüksten uzak daha salaş bir mahalle. Sahil kenarında bir sürü balıkçı, hatta birkaç restoran denizin içinde servis veriyor. Ama fiyatlar gereksiz pahalı. Hatta isimlerini söyleyeyim: Mimoza ve Melengeç. Aynı yemeği yiyorsunuz hiç gerek yok o kadar para vermeye. Benim Gümüşlük’teki mekanım “Ali Rıza’nın Yeri”. Mezeleri, kalamarı, karidesi, ekmeği, suyu her şeyi çok lezzetli 🙂 Fiyatlar da diğerine göre çok çok uygun.

nihanakca_3

nihanakca_4

Karşınızda yaz aylarının tatlı ritüeli olan dondurmanın merkezi Bitez Dondurmacısı! Dillere destan dondurmasının tadı yıllardır hiç değişmiyor. Envaiçeşit dondurması var. Denemeyenlere mandalinalı dondurmasını tavsiye ederim. Fiyatı da uygun, topu 2,5 TL. Yaz akşamlarımın kesinlikle vazgeçilmezi oluyor her sene.

bitez_dondumaci

bitez_dondurmaci_1

Kahvaltı mekanı olarak tek bir yer söyleyeceğim. Başka bir yere gitmenize gerek yok buraya gittikten sonra. Çoğunuz biliyorsunuzdur belki. Gümüşlük Limon. Zaten artık çok meşhur oldu. Gitmeyen ünlüsü, ünsüzü kalmadı. Sabahları o muhteşem kahvaltısına gidiyorsun, bir de akşam güneşi batırmaya gidiyorsun. Kahvaltısı bütün masayı kaplıyor. Akşam ise bir kadeh şarabını alıyorsun, sonra film izler gibi güneşi batırıyorsun. Gün batımı için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ama öyle arayayım da akşama rezervasyon yaptırayımla olmuyor. Bi 10 gün kadar önceden arayıp ayırtmanız gerekiyor. Çok yoğun. Sabahları ise 09:30’da açılıyor mekan. O saat civarı giderseniz gölgelikte yer kapabilirsiniz. Bayramda Ayşe Arman da burayı yazdı. Mekanın daha fazlası için okuyabilirsiniz. ( http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ayse-arman_12/gumusluk-limonun-amazonlari_40137101 )

Bodrum’a giderseniz şayet bu dediğim yerlere bi uğrayın. 😉

Sevgiler

N.A

Takipte kalın:

Instagram: @nihanakca

Snapchat: @nihanakca

Spotify: @nihanakca

limon_gumusluk

limon_gumusluk_1

limon_gumusluk_2

limon_gumusluk_3

limon_gumusluk_4

limon_gumusluk_6

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer