Yaz bitmeden…

Kamu çalışanlarının 2016/16 Başbakanlık Genelgesi ile izinleri ikinci bir emre kadar kaldırıldı. Herkesin suratı düştü bu haber sonrası biliyorum. İyi ki bayramda kaçmışım bir yerlere diyorum ben de bu durumda. Bayramı değerlendiremeyenler, şu ana kadar hiç tatile çıkamayanlara yaz bitmeden İstanbul’da keyifli, eğlenceli vakit geçirecekleri birkaç önerim olacak.

Harbiye Açık Hava Konserleri: Senelerdir giderim. Özellikle Kenan Doğulu sahnesini çok izlemişimdir. Muazzam bir ambiyans oluyor. Hiç gitmediyseniz muhakkak gidin. Çünkü Harbiye’nin üzeri kapanacak gibi söylentiler var. Bu sene kimler kimler yok ki… Candan Erçetin, Murat Boz, Volkan Konak, Ajda Pekkan, Bengü, Murat Dalkılıç, Ziynet Sali, Kubat, Sıla… Bence hemen biletix.com adresine girip istediğiniz bir sanatçıya bilet alın. Açık havada çok keyifli oluyor.

harbiye-acilhava-tiyatrosu-2016

Açık Hava Sineması: Açık havadan başlamışken devam edeyim istedim. 🙂 Bir diğer kışın asla yapamayacağınız etkilik açık havada sinema! Birçok yer artık açık hava sinema konseptini yapıyor. Ben hep Trio Cinecity’ye gidiyorum. Ataşehir Hillside Trio’da. Havuz başında, şezlonglara yatıyorsunuz, elinizde içkiniz, frigonuz, mısınırız, ohhh! Tabii normal sinema biletlerinin 2 katı fiyatında oluyor biletler. 🙂 Bomontiada’da da bu keyfi yaşayabiliyormuşsunuz. Açıkçası ben daha hiç gitmedim. Bir diğer yer ise Sait Halim Paşa Yalısı. Gaggenau sponsorluğunda geçen sene başladı. Film başlamadan harika bir büfe kuruluyor. Nefis ikramlardan tadabiliyorsunuz. Hemen biletlerinizi alın.

acik_hava_sinema

Günübirlik tatil: Tatilin günübirliği mi olur demeyin. Şu an bu kamu personeli için çok büyük bir şey. Atlayın Kilyos’a gidin, adalara gidin, Polonezköy’e gidin. Denize henüz ayağını sokmayanları Kilyos’a davet ediyorum. Giden arkadaşlarım çok methediyor. Hafta sonları için güzel bir kaçamak. Aynı şeyi adalarda da yapabilirsiniz. Burgazada mesela… Deniz meraklısı değilseniz Polonezköy’e gidin. Ohh temiz hava, yürüyün, koşun, top oynayın, mangal yakın, sucuk pişirin, hamakta uyuyun. Hangisini daha çok tercih ediyorsanız onu yapın; ama muhakkak yapın!

Boğaz Turu: Hem ödüllü rehber Saffet Emre Tonguç ile birlikte gezip bir şeyler öğrenmek hem de güzel boğazın tadını çıkarabilirsiniz. Vapur seferleri Kabataş’tan oluyordu. Ama biliyorsunuz 28 Temmuz’da Kabataş iskelesi inşaata girdi. Şu an nereden kalkıyor bilgim yok. Araştırıp gidin bence.

Havuz keyfi: Sıcaklardan hepimiz bunalıyoruz. Deniz yerine havuzu tercih edenler için de birkaç önerim var. 🙂 Suada bu işin piri. Düşünsenize koskoca boğazın ortasında, inanılmaz bir manzara…Offf ki ne offf! Fırsat siteleri oluyor. Oralarda daha uyguna geliyor eğer yakalayabilirseniz. Eğer üyeliğiniz varsa veya bir yakınınız üye ise Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü gibi yerlere de gidebilirsiniz. İsterseniz gelin misafirim olun sizi Hillside Trio’ya götüreyim. 🙂 Alternatif çok bizde 🙂

suada

Festivaller: Etkinlik bilgilerini yazan siteler var, bunlardan biri de Biletix. Girip bi bakın. Küçükçiftlik Park, Life Park, Suma Beach gibi yerlerde oluyor genelde. Festivaller çok keyifli ve renkli geçer.

Merak etmeyin yakın zamanda (umuyorum!) bu yasak kalkar. Siz de o zaman İstanbul içinde hapsolmak yerine Akdeniz, Ege kıyılarına koşa koşa gidersiniz.

Sevgiler

N.A

Takipte kalın:

Instagram: @nihanakca

Snapchat: @nihanakca

Spotify: @nihanakca

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer