30.Yaş Özel Sayı! Bayiinizden İstemeyi Unutmayın ;)

30uncuyas_3

5 Aralık 1986… 5 Aralık 2016… 30 sene… Küçükken niyedir bilinmez -ki 3 rakamına takıntım var, çok seviyorum muhtemelen ondan- hep 30 olacağım yaşa biran önce gelmek isterdim. Ve işte bugün o gün! 30.yaşıma geldim. Ne ara geçti bu kadar zaman, ne ara ben bu yaşa geldim hala farkında değilim. Artık ben de 30’lar kulübünün bir üyesiyim! 🙂

Bakalım bundan sonra beni neler bekliyor olacak 3’lü rakamlarımda? Çok bir şey değişeceğini de sanmıyorum ya! Belkiiiii olgunluk devrim başlar, belli mi olur. 🙂 Ben 20’li yaşlarımı geç gelen ergenliğim olarak görüyorum. Bu yüzden 30’lu yaşlarımın daha olgun geçeceğine eminim. Her yaşım yeni bir ders verdi, yeni şeyler öğretti. Mesela sabrı öğretti. Duygularımla değil mantığımla düşünmeyi öğretti. Büyüdükçe hayattan ne istediğimi, ne beklediğimi daha çok bilir oldum. Hatalarım oldu, düştüğüm anlar oldu; ama hiç yılmadım, inadına kalktım. Yaptığım hiçbir şeyden pişman olmadım. Allah’ın bir bildiği var ki benim yaşamamı istemiş deyip geçtim. Her yaşımda daha çok kendimi tanıdım. Korkularımla yüzleştim, onları yendim. Kavga ettim. Hatta küstüm, hayatımdan çıkardım. Demek ki ömrü bu kadarmış dedim. Safça aşık oldum. Evcilikte anne yapmıyorlar diye arkadaşımı dövdüm. Yalan söyledim. Sınıftan atıldım. Defalarca… (Daha fazla haylazlıklarımı yazmıyorum; çünkü annem ve babam da okuyor yanarım! :p) Yani hayatı doya doya yaşadım.

Her anım çok keyifli, güzel, tadında geçti ve bunun böyle olmasını sağladığı için de öncelikle babam, annem ve şu yaşıma kadar hayatıma ruhuyla, sesiyle, mesajıyla, fotoğrafıyla, nefesiyle kısacası bir dokunuşuyla girip yerleşen, girip çıkmış herkese sonsuz teşekkür ederim. Allah inşallah hayatımdaki kişilerle daha nice uzun yaşlar nasip eder.

Hoş geldin 30, hoş geldin yeni yaşım! İyi ki geldin…

30uncuyas_4

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer