Metabolizmayı Hızlandırmanın 5 Adımı

Yaz yaklaştıkça herkeste bir kilo problemi başladı. Kim neyi yapacağını şaşırdı. Herkes bir yöntem denemeye başladı. Ben de bu karmaşada size ufakta olsa yardım edecek 5 tüyo vermek istedim. Gerçi hepimizin bildiği şeyler, yeni bir şey icat etmedim yani. 🙂 Sık sık diyet yapanlara bakıyorum, çok büyük bir değişiklikleri hiç olmuyor. Böyle sık sık diyet yapacağınıza belli şeyleri hayatınızın rutini yapsanız sanki daha iyi olacak. 😉 Sık sık diyet metabolizmanızı yavaşlatır. Oysa biz hızlanmasını istiyoruz. O zaman basit, vaktimizi olmayacak 5 tüyo neymiş hadi okumaya devam edin. 😉

Güneşiniz bol olsun..

N.A.

Takipte Kalın:

Instagram: @nihanakca

Snapchat: @nihanakca

Spotify: @nihanakca

  1. Bol Su İçin: Suyun faydalarını anlatmama gerek yoktur herhalde! Kadınların günde 2-3 litre, erkeklerin 3-4 litre su içmesi gerekiyor. Cildinize, böbreğinize, kalbinize, dişinize, her yerinize faydası olan bir kaynak.

2. Kahvenizi Sade İçin: Daha önceki yazılarımın birinde bahsetmiştim, kahvede bulunan kafein salgıladığımız adenozin hormonunu aza indiriyor. Ayrıca kan basıncını ve kalbin kan pompalamasını arttırdığı için metabolizma hızı da artmış oluyor. Bu yüzden kahvenize bir şey katmadan içmeniz daha yararlı olacaktır.

3. Mutlaka Kahvaltı Edin: Doktorlar, diyetisyenler, annemler, babamlar… Herkes günün en önemli öğünü kahvaltı olduğunu, atlamamamız gerektiğini bangır bangır söylüyorlar. Demek ki var bir bildikleri. 🙂 Müthiş, sıkı bir kahvaltı sizi uzun bir süre tok tutacaktır. Özellikle daha tok tutacak besinler tüketmenizi öneririm.

4. Günde 2 Bardak Yeşil Çay İçin: Yeşil çay bir ara çok revaçtaydı. Herkes kilo vermek için gece gündüz yeşil çay tüketirdi. Bayılıyoruz her şeyi abartmaya. 🙂 Fazlası da zarar unutmayın. 😉 Yeşil çay aslında her gün içtiğimiz siyah çayın fermante edilmemiş hali. O yüzden yeşil çay da bir antioksidandır. Antioksidan da bağışıklık sistemini güçlendirir, metabolizmayı canlandırır ve hızlandırır.

5. Hareket Edin: Salondan kalkıp mutfağa gidip su almak bile bir harekettir. İmkanınız varsa parklara, sahillere yürüyüşlere gidin. Abartmadan, azar azar yürüyün. Evde bile yapabileceğiniz bir sürü hareket var. Yeter ki kendinizi salmayın. Kendinize inanın!

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer