Seyahate Çıkmadan Önce Telefonunuzda Olması Gereken 5 Uygulama

Yine bir bayram… Yine bir tatil… Yeni bir rota! Acaba bu bayram Selinle Nihan ikilisi keyfi hangi ülkede yaşayacak? 🙂 Brezilya? Londra? Amsterdam? Fas? Artık bayram dönüşü öğrenirsiniz. Tabii tatile çıkmadan bazı hazırlıklarımız oluyor. Nerede yiyip içelim? Hangi etkinliğe gidelim? Ne ne kadar? gibi soruların cevabını hazırlıyoruz. Bunları yaparken de ve tabii el ülkelerde bize yardımcı olsun diye bazı uygulamalar indiriyoruz telefonumuza. Belki de çok basit bir ihtiyacınız için bile olsa o an elinizin altında çözümün olması harika bir duygu. Şimdiden herkesin bayramını kutluyor, iyi bayramlar diliyorum.

Keyifli okumalar…

N.A

Takipte Kalın:

Instagram: @nihanakca

Snapchat: @nihanakca

Spotify: @nihanakca

  1. Wiffinity: Ne kadar elimizde son model telefonlar olsa da kabul edelim hepimizin içinde birer Kayserili yatıyor! Her gittiğimiz mekanda “Wireless şifresini öğrenebilir miyim?” diye soruyoruz. Bir de bunu yurt dışında sorduğunuzu düşünün “Are you internet?” Hiçbir yerde internet sıkıntısı yaşamamak için yapılan bu uygulama, dünyanın neresinde olursanız olun çevrenizdeki erişim noktasını bulup, konumunuzu kullanarak online olmanızı sağlıyor.
  2. XE Currency: Seyahatinizde alış veriş yaparken, hesap öderken veya havaalanında paranızı gittiğiniz ülkenin para birimine çevirmek, ne kadar olduğunu öğrenmek için yapılan bir uygulama. Bence gerekli mi? Evet gerekli. Babam olsa gitmeden 10 gün öncesinde parasını çevirip gider. Ben genellikle havaalanlarında bu işlemi gerçekleştirdiğim için bir tıkla neyin ne kadar olduğunu öğrenebiliyorum. Aynı zamanda uygulamayı çevrimdışı olduğunuzda da kullanabiliyorsunuz.
  3. Triposo: Bir çok kullanışlı uygulama daha. Nerede ne yiyip içeceğiz diyordum ya, bu uygulamada gideceğiniz ülkenin para biriminden, saatin kaç olduğuna kadar bilgiler yer alıyor. Hangi şehre gideceğinizi indirmeniz gerekiyor. Sonrası cep kitapçık gibi. Uygulamanın en güzel özelliği ise çevrimdışı haritasını kullanabilmeniz.
  4. LocalEats: Yeni lezzetlere açık biriyseniz bu uygulama eminim sizlerin hoşuna gider. Yeni bir yere gittiğiniz zaman oraya özgü lezzetleri denemek istersiniz. Gidip de McDonalds da yemezsiniz. Bu uygulama o bölgeye ait, yerlilerin bildiği restoranları, cafeleri keşfetmenizi sağlıyor. Uygulamanın 3,49TL bir ücreti var. Bu uygulamaya benzer birçok uygulama var, ben çatal görselli uygulamayı kullanıyorum.
  5. Wikihood: Biz seyahatlerimize turla gitmiyoruz. Turu tercih etmişsek paket olarak uygun olduğu için tercih etmişizdir. Kafamıza göre takıldığımız için bu uygulama çok işimize yarıyor. Wikipedia’nın cep hali. 🙂 Bir müzeye gittiniz veya şehrin tarihini öğrenmek istiyorsunuz; ama rehber yok! İşte bu uygulama rehbere muhtaç etmiyor sizi. Anında zengin bir kaynak görevi görüyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer