Ünlülerin yüzü O’na emanet

Magazin programlarında ünlüleri ayaklarında pedikür terlikleri ile apartman gibi bir yerden çıkarken çekerlerdi, ben de hep merak etmişimdir. Yıllardır merak ettiğim o yeri buldum! 🙂 Yıldırım Özdemir’in kuaför salonuymuş. Malumunuz bloggerlar, youtuberlar sayesinde artık herkes bir makyaj sanatçısı. Hal böyle olunca işin profesyonelinden dinlemek istedim makyajı. İrem Yanar… Küçük yaşta büyük işler yapan, yüreği çok güzel bir sanatçı. Birçok ünlü yüzünü İrem’e emanet ediyor. Aynı zamanda söylemeden edemeyeceğim benim de İletişim dersinden öğrencimdi bir ara. 🙂 Çok gurur duyuyorum başarılı işler yaptığını gördükçe. E o zaman haydi röportaja geçelim.

Keyifli okumalar…

N.A

Takipte Kalın:

Instagram: @nihanakca

Snapchat: @nihanakca

Spotify: @nihanakca

 

-İremciğim merhaba.. Seninle tanışmamız çok farklı aslında öğretmen-öğrenci ilişki olarak başladık. Ama şimdi sen gerçekten gurur duyulacak bir make-up artist oldun. Senin gibi biriyle de bu röportajı yapacağım için kendimi şanslı hissediyorum. Ben biliyorum senin hikayeni; ama gel bir de sen anlat makyaj ile hikayeni..

Aslında makyajla tanışmam ablam Merve Yanar sayesinde oldu. O da make-up artist. Hatta diğer ablam da (Pınar Yanar) estetisyen, O da Etiler’de bir poliklinikte çalışıyor. Ailece güzellik sektörüne ilgimiz var diyebilirim. Lise 3.sınıfta Yıldırım Özdemir ile tanıştım. Bir sertifika töreninde yanına gittim “Fotoğrafınızı çekebilir miyim?” dedim. “Gel birlikte çekilelim.” dedi. Sonra Habip Bey’den adresimi alıp iş görüşmesine gelebilirsin demişti. Tabii o an çok şaşırmıştım. Liseden yeni mezun olmuştum ve hemen Yıldırım Bey’in yanına gidip “Ben mezun oldum Yıldırım Bey” dedim. “Ne olacak şimdi?” dedi, “Burada devam edeceğim.”dedim. “Burada devam et; ama üniversite de oku, niye üniversite mezunu bir makyöz olmayasın?” dedi. Ertesi gün tercihimi yaptım ve şu anda Şişli Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programında 2. sınıf öğrencisiyim. 2 yıldır da Yıldırım Özdemir çatısı altında çalışıyorum.

-Peki bugüne kadar makyaj konusunda ilham aldığın biri var mı?

İlk ustam Nigar Kocaağa’dır. Bana bir fırça hediye etmişti. Meslek hayatım boyunca saklayacağım, benim için çok değerli bir insan. Umarım bir gün onun gibi bir make-up artist olurum.

-Seni bulmuşken biraz da makyaj hakkında konuşmak isterim. Sıkça yaptığımız makyaj hataları neler? Öğrenelim de artık ona göre makyaj yapalım. 🙂

En klasik hata fondöten seçimi. Fondöten alırken ellerinin üzerinde, bileklerinde deneyip alıyorlar. Fondöten alırken yüze en yakın yer alt çenede deneyip almalılar. Bir diğer hata göz kapaklarınız düşükse çok kalın eyeliner veya kalem çekmeyin. Çünkü bu olduğundan daha çok düşük gösterecektir. Bir de yüzüme renk gelsin diye allığı pudra gibi sürüyorlar. Fırça ile aldığınız ürünü yüzünüze sürmeden silkeleyip fazlasını alın ve elmacık kemiklerinin çıkık bölümlerine sürün.

-Bize 2017 yaz sezonunun öne çıkan makyaj trendlerinden bahseder misin?

2017 bize bb kremleri, highlighterları getirdi. Son iki senedir kimse eskisi kadar yoğun makyaj istemiyor. 2017 yazına vinyl dudaklar ve parlak ciltler hakim olacak. Gözler için de aynısını söyleyebiliriz. Far ve kalemle belirginlik kazanan gözler, dumanlı göz makyajını geride bırakıyor.

-Şimdi senin makyaj çantanı karıştırsam 🙂 neler çıkar?

Siyah göz kalemi vazgeçilmezim. Likit eyeliner, koyu renk ruj, kapatıcı, maskara, allık.

 

-Son olarak bu mesleği yapmak isteyenlere ne söylemek istersin, ne önerirsin?

Üniversitenin bana kattığı çok şey var. En önemlisi de kendi başına bir şey yapabildiğinin farkına varıyorsun, birey olduğunu hissediyorsun. Bu yüzden mutlaka üniversite okusunlar gerek teorik gerekse uygulama onlara çok şey katacak ve sektörün önde gelen isimleriyle tanışma, hatta çalışma fırsatı sunacaktır. Bir üniversite öğrencisi olarak bu mesleği artık eğitimli insanların ele almasını istiyorum, bu lafım yanlış anlaşılmasın. Alaylıların işini kötü yaptığını söylemiyorum sadece bu mesleğin eğitimli insanlara ihtiyacı var.

 

Bu güzel röportaj için İrem’e, tatlı misafirperverlikleri için Yıldırım Özdemir ve ekibine teşekkür ediyorum.

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer