MUTFAK ÖNERİLERİ

Mutfağınızda değişikliğe niyetleniyorsanız o zaman okumaya devam edin.

howdens.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Mutfağınızı oluştururken, hem dekoratif olması hem de iyi işlev görmesi için planlama aşaması ince eleyip sık dokuma gerektirir. Önce mutfağınızı nasıl kullanacağınıza karar verin. Nasıl bir hava vermek istiyorsunuz? Bu kararı verirken de önce kendinize sormanız gereken sorular var. Mutfağa ayda yılda bir mi girenlerdensiniz, yoksa mutfakta kimse elinize su dökemez mi? Kalabalık bir aile misiniz, yoksa yalnızlığı sevenlerden mi? Ne tür yemekler yaptığınız bile mutfak dekorasyonunda önemlidir. Bu soruları sorduysanız kendinize tarzınızı belirleyebilirsiniz artık.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mutfağınızın tasarımına, dekorasyonuna, renovasyonuna başlamadan önce mutlaka iyi araştırın. İzlediğiniz bir film, okuduğunuz bir dergi, gittiğiniz bir kafe bile ilk adımı atmanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle kafanızda bir temanız oluşacaktır. Var olan mutfağınızı da ufak mimari tasarımlarla şık, kullanışlı bir ortam haline getirebilirsiniz.  Öte yandan iş sadece mutfak stilinizi seçmekle kalmıyor. Beyaz eşyalar, aksesuarlar, aletler… İşte sizler için hazırladığım pratik ve şık mutfak önerileri…

Sevgiler

N.A.

  1. İlk olarak işe gereksiz eşyalar ile dolu çekmeceleriniz dolaplarınızı yeniden düzenlemekle başlayın. Bu eşyalar için kutular alın ve onların içinde saklayın.
  2. Tezgahınızın üzerinde küçük ev aletleri dışında çok fazla eşya bırakmayın.
  3. Eğer mutfak lavabonuzun karşısında pencere yoksa, dekoratif bir ayna asın. Ayna etrafı daha aydınlık gösterir.

    thekitchn.com
  4. Mutfakta işlevsel mobilyalar seçin. Mesela yandan açılır masalar alandan tasarruf yapmanıza yardımcı olur.
  5. Mutfağınızda sıcak ve samimi bir ortam istiyorsanız vintage eşyalar kullanın.
  6. Pencere önlerinize hoş kokusu olan bitkiler koyun. Mesela fesleğen. Hem yemek yaparken de size eşlik eder.

    ZARA Home

 

7. Mutfak dolaplarınız biraz eski ve şuan değiştiremiyorsunuz. O zaman dolap kulplarını tarzınıza göre değiştirip, farklı bir hava verebilirsiniz.

 

 

 

 

Crate and Barrel

8. Tezgahınızın veya yemek masanızın üzerine tel sepet ya da kristal bir tabakta meyveler koyun. Daha canlı ve renkli bir görünüm kazanır. Hem gün içinde sağlıklı atıştırmalıklarınız da olur.

9. Ocağınızın arkasındaki duvarı, bakımı ve kolay temizliği için mermer veya mozaik gibi bir malzeme ile döşeyin.

10. Buzdolabınıza unutmamanız gereken şeyleri ufak notluklara yazıp yapıştırın. Gittiğiniz yerlerden aldığınız buzdolabı mıknatıslarını veya sevdikleriniz ile çekilmiş fotoğraflarınızı yapıştırabilirsiniz. Hem böylelikle varsa çizikleri de kapatmış olursunuz.

Dekorasyon için nerelerden fikir çıkacağı hiç belli olmaz. İçinde keyifle zaman geçirebileceğiniz, aşkla yemek yapmak isteyeceğiniz, kullanışlı bir mutfağa kavuşmanız dileğiyle…

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer